biuro@ogrody-kwiecien.pl

tel. 785 827 689

F.U.H. STOKROTKA

Ogród przydomowy  2

Ogród przydomowy 1

Przykładowe realizacje

 

Przedstawiony ogród nie wymaga wysokiego nakładu pielęgnacyjnego w ciągu roku, co było kluczowym priorytetem projektowym. W ogrodzie przeważają rośliny iglaste oraz karłowe. Występują też rośliny kwitnące, wprowadzające kolor do ogrodu. 
Realizacja założenia polegała przede wszystkim na wykonaniu trawnika, którego poziom musiał być idealnie zachowany biorąc pod uwagę fakt, że będzie on koszony przez robota. 
Nowoczesny ogród pełen traw, lawend, hortensji i innych roślin ozdobnych. Ich powtarzalność sprawia, że ogród jest spójny oraz uporządkowany. Dodatkowym atutem ogrodu jest skarpa obłożona szarogłazem i obsadzona roślinami. Podkreśla ona wejście do budynku mieszkalnego.  W ogrodzie przewidziane jest miejsce m.in. na palenisko, kutą ławkę pod starym orzechem oraz małą szklarnię. 
Ogród przydomowy - renowacja
Jak przeprowadzić renowację ogrodu, w którym dominują kilkunastoletnie krzewy oraz formy bonsai? Sami zadajemy sobie wciąż to pytanie, ponieważ waloryzacja roślin nie jest sprawą łatwą. Niemniej, przesadzenie kilku krzewów oraz uzupełnienie rabat roślinami mającymi pokrój naturalny, wprowadza ład i równowagę w ogrodzie. 

e-mail

biuro@ogrody-kwiecien.pl

kwiecien.ma@interia.pl

Adres

Bobrowniki Małe 71

33-122 Wierzchosławice

Telefon

758 827 689

514 009 560